Nejsem úplně uklízecí typ a vždy jsem měla pocit, že čas strávený s vysavačem nebo hadrem v ruce je zbytečně ztracený. Z tohoto důvodu jsem před lety začala používat robotický vysavač iRobot a v krátké době i robota na stírání. Úspora času byla citelná. Oba pomocníky jsem využívala hojně, ale jejich čas se naplnil a já musela hledat adekvátní náhradu.

Seznamte se: Robotický vysavač Roborock S7

To je můj nový chytrý pomocník. Vysavač i mop. Koupila jsem ho, stejně jako všechny svoje předchozí přístroje, na eshopu roboticky-vysavac.cz. Když si počkáte, můžete vychytat i nějakou akci, při které dostanete výhodnější cenu. Co o mém novém vysavači říct? Nemám ambici psát odbornou recenzi. Takže popíšu jen, co mi přijde na něm super. Dva v jednom – je to kombinace vysavače a mopu. Je chytrý, nenaráží do věcí jako dřívější verze robotů a je i tišší než starší bráškové. Umí rozpoznat koberec, takže plynule přejíždí z hladké plochy, kterou stírá, přes koberec, kde mop nadzvedne, zvýší naopak sací výkon a kvalitně ho vyluxuje. Když mu dojde baterie, zajede se nabít a pak pokračuje tam, kde přestal. Jeho údržba je snadná, jak vysejpání prachu, tak i čištění gumového válce. Nespadne ze schodů a když se náhodou do něčeho zamotá nebo sežere ponožku, tak se zastaví a hlásí vám problém.

Miluju ovládání přes telefon

Je to jako počítačová hra. Místo pěstování zeleniny nebo krmení zvířátek na farmě si namapujete celý byt. Můžete mít i více pater. Označíte si místnosti a pak si vysavač libovolně pouštíte. Z gauče, z postele nebo když si vzpomenete cestou z práce. Zadáváte mu práci v jednotlivých místnostech nebo si prostě zvolíte jen vybraný sektor. Je to zábava. A že neumí česky? Zkuste si nastavit třeba polštinu, čínštinu nebo nějaký exotický jazyk. Je to zábavné, naučíte se i nějaká nová slovíčka. Nebo pro robotický vysavač můžete nastavit přesný časový rozvrh, který den v týdnu, v kolik hodin se má pustit do práce.

xiaomi mi home app
Můžete si vytvořit mapu vašeho bytu nebo domu. Obrázek zdroj: roboticky-vysavac.cz

Doporučení

Pořiďte si více utěrek na výměnu. Je to praktické. Když si ale pořídíte například 4 kusy, stačí vám bez problémů na úklid více místností. V kombinaci s praním prádla, kam se vždy dají přihodit, tak v průběhu týdne bez problémů setřete celý byt a nemusíte se zabývat „ručním“ mácháním.

Co říct na závěr?

Víte, že velká část lidí, kteří vlastní robotický vysavač, mu dá jméno? Třeba Jean, Hektor, Puňta. I náš přístroj má svoje jméno – Šmejdil. Bohužel nic není dokonalé, ani náš vysavač. Má jeden zásadní nedostatek, neumí si sám otvírat dveře. Proto rada na závěr, když odcházíte z domova, nechte mezi místnostmi otevřené dveře.


Pokud nejsou úklid a domácí práce vaším koníčkem, ušetřete si čas i nervy, pořiďte si chytré pomocníky. Ať už to je robotický vysavač, mop, čistič oken nebo třeba jen obyčejná sušička a myčka nádobí. Jak na domácí úklid si můžete přečíst i v našich dalších článcích: 5 rad, jak se nezbláznit z úklidu aneb jak uklidit za 10 minut nebo Generální úklid podle KonMari a vlastní hlavy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close