Pohádek pro kluky je zdánlivě všude hodně, ale protože jsme vymýšleli i vlastní, ráda se s vámi o ně podělím. Přehledně je rovnám ve článku pohádky pro kluky. Syn je měl rád a po čase mě i opravoval, to když jsem něco spletla nebo vyprávěla jinak.

Pohádka o traktoru, který se splašil

U velkého sedláka na vesnici žil traktor. Byl to obyčejný pracovitý traktor, často umazaný od bláta z tolika práce kterou dělal. Byl to spokojený traktor. Bavilo ho orat pole, vozit z lesa velké klády i v zimě vyhrnovat sníh, když ho hodně napadlo. Zkrátka to byl úplně normální traktor, jakého je vždycky zapotřebí na nějakou těžkou práci.

Jenže byl i přemýšlivý a zdálo se mu, že lidé z okolí vesnice se na něj dívají nějak divně a zle. Někdy smutně, občas na něj volali divná slova. Začal o tom přemýšlet a přišel na to. Člověk, kterého musel poslouchat, totiž nebyl tak úplně hodný člověk. Dělal lidem naschvály, někdy zablátil silnici a neuklidil ji, jindy zas nechtěl pomoct třeba vytáhnout nějaké auto z bláta či sněhu, kde uvízlo. Taky byl na lidi hrubý a klidně jim nadával. To se tedy našemu traktoru moc nelíbilo, protože pak lidé mysleli, že i on je špatný.

Jak se tedy stalo, že se splašil? Když zase jednou jeho člověk pokřikoval na ostatní ošklivá slova a nechtěl pomoc zorat jedno políčko s brambory, rozhodl se, že to tak nenechá. Rozjel se velkou rychlostí po hodně hrbolaté polní cestě a šupem si to mířil až do lesa, tam bylo kamenů a výmolů ještě víc. Chvíli svého člověka vozil a u toho ho tak vyklepal, že když zastavil, on vypadl ven. Ale neublížil si, protože všude byl měkký mech a tráva.

Obrázek traktoru do pohádky

Traktor hned potom ujel a nechal ho tam ležet, nic mu nebylo. Vrátil se na pole a všechnu práci tam udělal. Dělal to sám a lidi se divili jak to, že k tomu nepotřebuje člověka. Navíc ho viděli ve velké rychlosti prve odjíždět i přijíždět a všichni si mysleli, že se splašil. Ale ve skutečnosti to tak nebylo, byl jen naštvaný a chtěl to vyřešit.

Po práci se vrátil domů, měl dobrý pocit a navíc se stala ta věc, že už nikdy nemusel poslouchat špatnosti. Byl za to moc rád a za vyučenou tak dal i svému člověku. Ten už si pak hodně rozmyslel, jak se bude chovat.


Pohádky pro kluky bylo velké téma když byl syn malý. Dodnes si na ně občas vzpomene. Díky tomu jich vzniklo víc, třeba tahle, nebo ta o traktoru co byl sám. A pokud chcete lehké obměny, tak jednou to je traktor John Deer, jednou Zetor a pak třeba JCB.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close