Pohádek pro kluky je možná hodně, ale jelikož jsme vymýšleli i vlastní a jednoduché, rádi se s vámi o ně podělím, přehledně je rovnám ve článku pohádky pro kluky.

O traktoru co byl sám

V jedné stodole bydlel traktor, byl to poctivý a pracovitý traktor. O traktoru víme, že celé dny pomáhal lidem na polích i v lese a bavilo ho to. Jenže večer mu bylo smutno, protože večer byl sám ve stodole kde bydlel. Nebyla to úplně garáž, ale byla to velká stodola a on ji měl rád.

Pohádka o traktoru pro chlapečky

Tak se jednoho dne rozhlédl a rozhodl se, že si z těch dílů, co se okolo povalují, sestrojí nějakého kamaráda. Dal se do toho a netrvalo to ani pár dní a měl kamaráda. Ze všeho, co kde ve stodole našel, se mu povedl sestavit malý bagřík. Náš traktor z toho měl velkou radost a nový bagřík taky. Ve dne dál oba pomáhali lidem, traktor na poli a v lese, bagřík na stavbách a silnicích v okolí. Večer byli spolu, povídali si, hráli si, nebo vymýšleli blbiny ve stodole kde teď oba bydleli. Bylo jim spolu moc pěkně.

Bagřík z pohádek pro kluky

Jednou v létě se rozhodli, že až zase budou mít volný den, sestrojí něco dalšího z věcí co jsou ve stodole. Tentokrát nechtěli kamaráda, ale napadlo je sestrojit vozík. To aby mohli společně na výlet. Už na několika výletech byli, ale zjistili, že na daleká místa nedojedou. Bagříky totiž vůbec nejezdí rychle, spíš tedy pomalu, moc pomalu. Za den se nedostali daleko od stodoly a udělali si jen malý piknik na louce. Bagřík z toho byl pěkně smutný a traktorovi mu ho bylo líto. Proto vymysleli, že sestrojí vozík na delší výletování.


Pohádky pro kluky bylo velké téma když byl syn malý. Dodnes si na ně občas vzpomene. Díky tomu jich vzniklo víc, třeba tahle, nebo ta o traktoru co byl sám. Taky jsem nějaké další pohádky pro kluky (tedy ne o traktorech a jiné technice) našla tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close