Díl 10.

K čemu tahle divná krabice vlastně je? A proč se objevila na naší zahradě? Prý je to kompostér jo? A to je jako co? To jsou otázky pana Kočky. Pro něho je každá nová věc na zahradě objevem, který si musí pěkně okouknout, očuchat a ozkoušet.

Pan Kočka netuší, co o kompostéru říká umělá inteligence: „Kompostér je zařízení, které se používá k přírodnímu rozkladu organického materiálu, jako jsou například zbytky potravin, zahrádkářský odpad, listí nebo tráva. Jeho hlavním účelem je vytvářet kompost, což je bohatá půda podobná hnědému humusu, který lze použít jako živnou půdu pro rostliny.“ Je mu to srdečně jedno. Pro něho je to prostě bedna.

Kočka leží na kompostéru
Vzdávám to, do tyhle krabice se nedostanu. Tak se tu budu aspoň opalovat.

Stavba kompostéru na naší zahradě, to byla událost týdne pro pana Kočku. Nejdříve ho chvíli nedůvěřivě obcházel, očichával, šťouchal do něj packou. To stejné zkoušel po výskoku na horní víko. Nic méně, rychle přišel na to, že dovnitř se jen tak nedostane. Rozhodl se čekat. Po asi půlhodinovém posedávání navrchu, pozorování okolí z této rozhledny, se znuděně svalil do své oblíbené polohy, která by klidně mohla nést název „je mi to jedno, já mám času dost“.

Kočká číhá z kompostéru
Ale copak to támhle vidím. No chvilku si počkám, až se ta mňamka přiblíží.

Jeho klid ale neustále narušoval rehek zahradní, kterému se jeho přítomnost vůbec nelíbila a dával to hlasitě najevo. I když malý ptáček, jeho hlasité pískání se rozléhalo celým okolím.

Jak se ale nakonec ukázalo, vyvýšená poloha má i svoje výhody. Hmyz lezoucí v trávníku nebo poletující nad rostlinkami je krásně vidět a jen tak se neschová. Stačí si jen počkat na tu správnou chvíli. Náš pan Kočka si rozhodně nemyslí, že hlavní předností kompostéru je výroba humusu pro hnojení zahrádky. Je to jeho odpočinková zóna, válí se tam, pozoruje hmyz, jako my lidé koukáme třeba večer na TV. A tak jako my si s oblibou dáme při sledování seriálu nějaké ty křupky nebo brambůrky, on si vyhlídne mouchu nebo kobylku a pak si pro ni skočí. V jeho jídelníčku to jsou takové kočičí křupky.


Pokud si chcete přečíst i další díly našeho domácího mazlíčka, pak se podívejte na články označené štítkem Deník mazlíčka. Náš pak Kočka pořád něco vyvádí. A i když mu ve skutečnosti do hlavy nevidím, tak občas mám pocit, že vím, co si myslí. A protože je to náš mazlík, jako odměnu, že se nechal fotit, dostane kapsičku Gourmet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close