Pohádek pro kluky je zdánlivě všude hodně, ale jelikož jsme vymýšleli i vlastní a jednoduché, ráda se s vámi o ně podělím. Přehledně je rovnám ve článku pohádky pro kluky. Syn je měl rád a po čase mě i opravoval, to když jsem něco spletla nebo vyprávěla jinak.

Pohádka o kombajnu a o tom, jak se ztratil klíč

V jednom malém městečku, stálo na kraji polí velké stavení, byl to vlastně statek. Tam bydlel farmář (zemědělec) a s ním tam bydlel nejen traktor, ale také jeho přítel kombajn. Kombajn nebyl tak úplně obyčejný kombajn, uměl totiž mluvit a proto se spolu přátelili. Byl chytrý a měl rád, když mohl často jezdit na pole a sbírat obilí.

Jednoho rána to ale nešlo, nastal problém. Farmář nemohl najít klíč, kterým by kombajn nastartoval. Kam ho jen mohl založit, kde zůstal? A dal se do hledání.

Komabjn mu chtěl pomoct a tak se ptal, jestli si vzpomíná, kde s tím klíčem byl naposledy. Třeba když krmil slepičky, nezapomenul ho v kurníku? Nebo ve stodole, kam uklízel nářadí, tam by ještě mohl být.

Ve stodole ho nenašli, ale u kurníku místo klíče našli nějaký vzkaz. Papírek načmáraný divným písmem, skoro jako by to někdo psal hlínou. A byla tam i nějaká mapka s křížkem. Vydali se tedy podle té mapky a přijeli na pole, které včera sklízeli. Uprostřed pole objevili velký kolami vyježděný kříž. Farmář tam začal kopat a za malou chvilku vykopnul krabici. V té byl klíč ke kombajnu.

Kdo si to ale s nimi takhle zahrával? Doma zjistili, že to traktor z druhé stodoly našel klíč u kurníku hned brzo ráno, ale chtěl, aby to bylo zábavné a dobrodružné a tak ho skoval na pole.

Všichni si oddychli, že to dobře dopadlo a také si uvědomili, že kdo hledá, ten taky najde. Ale musí se snažit. 🙂 To víte do každé pohádky patří i trochu ponaučení.

Pohádka o kombajnu a traktoru

Traktor a Kombajn se tím také trochu víc skamarádili a pak už bez sebe nedali ani ránu, na pole jezdili často společně a farmář měl z toho velkou radost. Společně totiž vyřešili nejden problém a užili si spoustu legrace.


Pohádky pro kluky bylo velké téma když byl syn malý. Dodnes si na ně občas vzpomene. Díky tomu jich vzniklo víc, třeba tahle, nebo ta o traktoru co byl sám. A pokud chcete lehké obměny, tak jednou to je traktor John Deer, jednou Zetor a pak třeba JCB.

Kde koupit hračku jako je třeba traktor, vlak nebo kombajn? Objevila jsem je třeba na 4home, ale určitě jsou i jinde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close