Díl 11.

Ona už zase pracuje? Co na tom počítači vidí? Mě to ale nebavííí… To si asi myslí náš pan Kočka. Nebo se tak aspoň chová. Vůbec nechápe, že i práce z domova má nějaký řád, který je potřeba dodržovat. A i když mám na sobě tepláky, neznamená to, že je pracovní den odpoledne nebo víkend. Čas pro pana Kočku nic neznamená.

Kočky se často cítí být pány domu a tak se i chovají, u našeho mazlíka to funguje dokonale. Jsem doma a on si myslí, že tu jsem jen pro něj. Trochu mi to připomíná malé děti, které zkouší, co všechno dospělí snesou, kam sahají hranice toho, co povolí. Občas mi dělá naschvály, sedá si na klávesnici nebo šťouchá čumákem do monitoru, dokud ho nevyženu pryč.

Kočka na home office

Kancelářské práce ho evidentně vůbec nebaví, online mu mic neříká. Je to statické, nic se neděje. Jo, když jdu dělat něco do kuchyně nebo na zahradu, to je jiná. Je jako ocásek, pozoruje mne, pronásleduje. Někdy se asi snaží mi i pomáhat (nebo mám podezření, že trochu sabotovat) moji činnost. Případně čeká, zda z toho nekápne něco dobrého na zub.

Protestující kočka
Tak schválně, jestli ji rozesměju nebo na tom callu zachová vážnou tvář.

Občas je to s ním ale i zábavné. Má neuvěřitelnou schopnost využít situace, kdy ví, že nemůžu odejít od počítače, protože mám call. Pozná to, protože mám sluchátka nebo prostě slyší cizí hlasy z počítače, a začne se chovat jako klaun. Raději jsem ho vyfotila, aby každý viděl, co si na mne vymýšlí. Nejsem si jistá, zda dělá opičky pro zábavu a zkouší mne rozesmát nebo si demonstrativně zacpává uši, protože se to nedá poslouchat?

Kočka jako dekorace

Někdy je to hra, kdo vydrží déle. Běžně si jde lehnout na měkkou deku na gauč nebo na židli v kuchyni. Tam se vyvaluje a občas spí i tak tvrdě, že ani neslyší, když jdu okolo. Pokud ovšem leží nebo sedí někde poblíž a upřeně mě pozoruje, je to jasný signál. Sděluje mi: Budu tu tak dlouho, dokud mi nepůjdeš dát něco dobrého z lednice. Kapsičku Gourmet nebo nějaký masíčko.

Papíry na pracovním stole mu nedávají spát. Stejně jako všechny krabice, nákupní tašky, šanony a cokoliv jiného papírového, co leží na zemi. Ale o tom píšu více v dílech Kočka v dárkovém balení nebo Kočka je skladné zvíře. Zatímco v jídelně, v kuchyni ani v obyváku na stůl nesmí, pracovnímu stolu byla udělena výjimka ze zákazů. Je to taková moje chlupatá dekorace. Někdo má porcelánové sošky, někdo vyřezávané ze dřeva a já mám živého pana Kočku.


Deník našeho mazlíčka vstoupil s počtem dílů už do další desítky. Pokud si chcete přečíst i jiné příhody s naším panem Kočkou, najdete je v části Čtení ze šuplíku. Možná i váš chlupáč tropí hlouposti, klidně nám o nich napište.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close