V jednom našem článku už jsme si docela dobře popsali princip IPL epilace i to, že Philips Lumea opravdu funguje. Od té doby jsem kromě tohoto modelu měla v ruce na testování několik dalších přístrojů a i když se stále nepovažuji za experta na IPL epilaci, ráda bych se s vámi podělila o trochu toho rozumování ohledně laserových epilátorů. 

Co vzít v úvahu při výběru IPL epilátoru

Po testování několika produktů od různých značek od vyhlášených přístrojů typu Philips Lumea, IPL epilátory Braun i levnější od Conceptu mohu prohlásit, že všechny fungují. Princip IPL epilace se prostě nemění. Přesto existují faktory, které byste při výběru měli vzít v úvahu. Pojďme se na ně mrknout!

Fototyp pleti a barva chloupků

Jestli máte světlé až blond chloupky, tak to prostě nebude fungovat. To se dočtete všude. Stejně tak nelze IPL epilátor používat na tetovanou pokožku. V takovém případě prostě zvolte jinou metodu, laserový epilátor by pro vás byl ztráta času. Já jsem se vždycky trápila s tmavými chlupy na nohou, takže jsem na IPL epilaci ideálním adeptem. 

Velikost přístroje a ergonomie

Osobně se mi neosvědčily příliš velké spotřebiče. Zvláště ty ve tvaru pistole nemohu doporučit. Hůř se s nimi manipuluje a když je máte vytočit do podkolenní jamky, měníte se rázem v hadí ženu. Lépe se mi pracovalo s IPL epilátory Braun Silk-Expert, které se víc tvarem blíží klasickému epilátoru, můžete je různě v ruce otáčet a vždy dosáhnete tam, kam potřebujete. 

Rychlost záblesků

Až budete s epilátorem pracovat nějakou dobu a bude vám stačit oblikat několik zbývajících chloupků, bude vám to jedno. Jenže když s IPL epilací teprve začínáte, přivedou vás pomalé přístroje k šílenství. Je prostě rozdíl, jestli strávíte laserovou epilací jedné nohy 10 minut nebo 30. Sice si u toho můžete pustit seriál, ale ten čas by šel využít i lépe. 

Jaký IPL epilátor vybrat

Výdrž přístroje

Výrobci IPL epilátorů se předhánějí v tom, kolik záblesků jejich přístroj zvládne. Přijde mi to ale jako zbytečná hodnota. Když budete používat epilátor jen pro sebe, nemáte šanci se dostat ani do půlky jeho životnosti. Když to jen tak přes prsty přepočítám, jak dlouho tedy vydrží IPL epilátor? Průměrný přístroj s 200 000 záblesky vypotřebujete zhruba za 20 let. To by bylo, aby se do té doby neobjevilo něco lepšího a efektivnějšího!

Nastavení výkonu

Tohle je celkem užitečná funkce. Nebudu vám nalhávat, že IPL epilaci vůbec necítíte. Třeba v podpaží nebo v tříslech je to asi takový pocit, jako když si na zápěstí navléknete kuchyňskou gumičku, natáhnete a lehce se pinknete do kůže. Proto je pro citlivější z nás dobré, když na epilátoru můžete snížit výkon. Pokud tuhle funkci chcete, zvolte třeba Philips Lumea nebo Braun Silk-Expert. 

Počet hlavic

Popravdě řečeno jsem jiné typy hlavic nikdy nevyužila. Vždy beru ten s co největší plochou, ale je pravda, že třeba pro IPL epilaci knírku by se asi menší hodila. Záleží tedy jen na vás, jestli další nástavce oceníte.

Který IPL epilátor je nejlepší?

Který je tedy nejlepší IPL epilátor? To vám natruc neřeknu! Každý má jiné preference a já pro sebe nakonec vybrala takový, který plně vyhovuje mým potřebám a navíc měl super poměr cena/výkon. S klidným svědomím vám ale řeknu, že všechny modely fungují, jen některé pracují rychleji.

Recenze IPL epilátoru Braun Silk-expert IPL Mini

Já jsem si nakonec pro sebe vybrala epilátor Braun Silk-expert Mini hned z několika důvodů a hned v úvodu mohu říct, že plně splnil moje požadavky a nákupu nelituji ani co by se za nehet vešlo. 

  • Tento IPL epilátor se dobře vejde do ruky, má jednoduchý tvar a lze ho různě natáčet podle potřeby. Pracuje se mi s ním lépe než s velkými přístroji a navíc nezabere při skladování půlku kosmetického šuplíku.
  • Bliká opravdu rychle! Tohle byl hlavní argument pro koupi. Jednu nohu máte hotovou za 10 minut a můžete epilovat klouzavým pohybem. Tedy žádné opakované mačkání tlačítka a žádné znuděné povzdechy nad dlouho se nabíjející výbojkou.
  • Nemá žádné hlavy navíc, vychytávky a drobnosti, které bych mohla poztrácet. Už předem jsem věděla, že nic takového nechci a že je zbytečné nakupovat další věci, které se mi pak budou doma válet nepoužité.
  • Braun Silk-expert IPL Mini nemá nastavení stupňů výkonu, ale pro moje účely bohatě stačí automatický režim regulace výkonu. Ten zajistí, že se přístroj přizpůsobí odstínu pokožky.
  • A v neposlední řadě rozhodla cena – jde totiž o jeden z levnějších IPL epilátorů, takže pokud nechcete utratit hodně peněz, je to prostě dobrá volba. 
IPL epilátor braun silk expert mini

Sečteno a podtrženo, test IPL epilátoru Braun Silk-expert IPL Mini dopadl na výbornou. Přístroj splnil vše, co jsem od něj čekala a i přes omezené funkce pracuje dobře a rychle. Růst chloupků se zastaví zhruba za 6 týdnů – přesně tak, jak tvrdí propagační leták výrobce. 

Pokud právě přemýšlíte nad tím, jaký IPL epilátor si vybrat a jak postupovat při volbě nejlepšího přístroje, zaměřte se na ty důležité parametry a vybírejte nikoliv podle značky, ale podle sebe. Každý má totiž individuální potřeby a ocení jiné vychytávky!


Výše už jsme zmiňovali, ale o IPL už jsme psali i ve článku Je laserový epilátor opravdu bezbolestný? A klidně se na něj mrkněte, najdete tam další poznatky o IPL.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close