Dámský epilátor je asi součástí skoro každé ženské domácnosti. Jsou samozřejmě i další možnosti: pravidelné návštěvy kosmetičky, epilační vosk, epilátor strojek, epilační krémy…. a to jsem jistě i něco vynechala. Tohle všechno jsem už vyzkoušela a teď jsem objevila IPL epilátor.

IPL epilátor co to je

Trochu osvěty na začátku, jen aby bylo jasno. Co je epilátor nemusí být jasné každému. Takže definice říká, že je to ruční zařízení určené k dlouhodobému odstranění nechtěných chloupků na těle. Dlouhodobě zde znamená na delší dobu, než když se jen oholím. No na rovinu – často je to vytrhávání chloupků a to není zrovna příjemné.

IPL epilátor odstraňuje chloupky pomocí laserového záblesku. Bohužel to platí jen pro tmavší chloupky, u světlých je účinnost velmi malá.

Depilace vs epilace

Depilace je proti epilaci možná bezbolestná, ale zase to nevydrží dlouhodobě. Hodně zjednodušeně, depilace je holení. Ať už elektrickým holícím strojkem pro ženy, nebo jednorázovými holítky se žiletkami). Epilace je pak způsob, kdy odstraníme chloupky i s kořínky. Většinou vytrháváním, nebo chemickou cestou pomocí krému. U depilačního krému se odborníci neshodnou, zda nemá být zařazen v depilaci – často krémy odstraňují jen chloupky na povrchu, pak by měly patřit do depilace.

Jak vybrat IPL epilátor

Tak to je otázka skoro za milion. Není to jednoduché a nakonec jsem stejně skončila u financí. Protože najdeme množství laserových epilátorů od 2 000 Kč až do závratných 15 000 Kč. A možná i víc, já dál nezkoumala.

Takže jsem se snažila načíst co nejvíc recenzí a reakcí, ale stejně jsem z toho moc moudrá nebyla. Do užšího výběru se u mě dostali Concept (levný) a dva Philips Lumea. Nakonec se ve mě projevil šetřílek a zvolila jsem levnější variatnu philips lumea, kde nebylo tolik dalších funkcí, ale usoudila jsem, že je vlastně nepotřebuji. I tak se mi to zdálo hodně peněz. Ale spočítala jsem si, že pokud mi přístroj vydrží více jak 5 let, bude to pro mne OK.

Philips Lumea IPL epilátor

Rozdíl mezi popisky a realitou v používání IPL epilátoru

Nevěřte tomu, že nožky budou bez chloupků už po 3 použitích. Já tomu tedy nevěřila ani původně, ale v koutku duše jsem v to doufala. Naštěstí jsem laserový epilátor philips zakoupila v březnu, bylo dost času to všechno vyzkoušet a na léto se připravit. Tohle by taky mohlo mít nadpis IPL epilátor recenze 🙂

Tip 1 – nespěchat na výsledek. Není to vidět, kde už to zabralo, takže nemá moc význam blikat na sebe každý týden. Ideální bylo v průběhu času vždy počkat, až se někde chloupky zase začnou objevovat.

Tip 2 – vyhradit si čas na blikání. Není to rychlejší než třeba epilace „škubadlem“, vyjde to nastejno, tak s tím počítejte.

Tip 3 – pozor na oči. Ano, výrobce říká, že to neškodí, ale není to příjemné. Lépe se to provádí za denního světla, kdy záblesky tolik neruší a nezdají se intenzivní. Večer to oslňuje i když se snažíte. Naučila jsem se u blikání zavřít oči. Prostě mi to nebylo příjemné. Tmavé brýle jsem zkoušela, ale asi byly málo tmavé 🙂

Tip 4 – připravte se na zápach. I když jsem nejdříve své nohy oholila, nějaké části chloupků zůstaly. Tenhle princip laserové epilace chloupky vypaluje, takže prost to trochu cítit je. Spálené vlasy či chlupy prostě nevoní.

Tip 5 – naučte se „blikat“. Tím myslím, dejte si čas na to, abyste vychytaly jak přiložit hlavici tak, aby vždy blikla a nezdržovala vás opravami. Přehazujte z ruky do ruky a změňte klidně polohu těla. Má to být pohoda.

Tip 6 – berte to jako relax. Pusťte si hudbu, zakažte ostatním chodit do koupelny nebo ložnice (nebo kde to provádíte) a užívejte si chvíle jen a jen pro vás.

Je IPL epilace bezbolestná?

Tak teď zpozorněte. NENÍ. Ať vám reklamy a recenze říkají co chtějí, bezbolestný epilátor to tak úplně není. V porovnání s voskem, nebo mechanickým epilátorem, to rozhodně je pohodička, to musím uznat. Ale jsou místa, kde to prostě štípne při každém záblesku. Můžete si nařídit intenzitu, ale i tak to občas štípne. Zejména na citlivějších a měkkých místech. U mě to bylo podpaždí, vnitřní strana stehen a pak blízkost intimních míst – tedy ta místa, která lezou z plavek. Tedy je to i epilátor na intimní partie, ale začínejte opatrně.

IPL epilátor Philips v praxi
Když je nabitý, rozsvítí se podélná kontrolka, to nepřehlédnete.

Jak dlouho laserová epilace vydrží?

Tak touhle otázkou jsem se trápila nějakou chvíli. Musím uznat, že po cca 2 měsících snahy (koncem května) byly moje nohy opravdu bez chloupků. Schválně jsem čekala a čekala. V srpnu na dovolené jsem objevila nějaká místa, která jsem evidentně vynechala. Po návratu domů jsem to napravila.

Od té doby jen občas prohlédnu své tělo a když najdu místo, kde se chloupky objevují, tak použiju IPL epilátor. Většinou je to už jen 5ti minutová záležitost. Teď už je zima, tedy dlouhá doba od začátku mého skeptického testování. Já musím uznat, že TO FUNGUJE a JSEM SPOKOJENÁ.

Údržba přístroje na laserovou epilaci

Tak tady jsem nadšená, po použití utřu hlavici měkkým hadříkem a jsem hotová. Žádné kartáčkování, hledání zbytků a dezinfikování kovových částí. Tohle je vychytané.

Závěr

Nestálo to málo, ale po půl roce jsem opravdu spokojená. Navíc díky lehounké dezinfekci hlavice může IPL epilátor používat i někdo další (u mě dcery) a není to nehygienické. Nejméně to zabíralo na podpaždí, tam jsou ty potvůrky chloupky nějak vytrvalé a častěji se obnovují. Ale nohy, ty mám krásně hladké a jsem v pohodě v silonkách i s holými nohami v bazénu i v sauně.


Možná si to nechceme přiznat, ale hladké tělo bez chloupků je skoro podmínkou pohodové dovolené u vody. Mít krátkou sukni, nebo šatečky a k tomu neudržované nohy, to se prostě nehodí ani když je velké horko. Mimo to jsme testovali i další, takže stačí si přečíst článek jak vybrat IPL epilátor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close