Většina z nás se na léto těší, když ale skutečně přijdou horka, začínáme remcat. Nesnesitelné horko nás nutí přemýšlet nad každým pohybem a když nemůžeme být v plavkách u vody, musíme přemýšlet i nad oblečením. Jak přežít horko? Nejdůležitější jsou podle nás 3 věci. Materiál, velikost a barva oblečení.

Materiál

Pro jednou zapomeňte na denim (rifle) i na umělé materiály. Vybírejte z těch přírodních. Dobře zvládají pot a většina i zápach. Volba by měla padnout na bavlnu (ale takovou vylehčenou, nic hustě tkaného) a len. Ještě máme v oblibě hedvábí a viskózu a bambus (což je druh viskózy z konkrétní rostliny – bambusu). Viskóza, bambus i hedvábí umí být chladivé už na dotek a to se nám líbí.

Bavlna pro letní oblečení

Tady jsem četla, že člověk za den průměrně vypotí až 600 ml vody, tu je dobré nechat volně vypařit z těla, ve vedrech nás tak ochlazuje. Při nevhodně zvoleném materiálu by způsobovala spíše přehřátí.

Velikost – střih

Nejde tady o to, že byste si měli obléci něco o 3 velikosti většího, než je váš standard. Jde o volbu střihů. Vzdušné a volné plátěné šaty nebo kalhoty udělají své.

Takže to je spíše o střihu, než o velikosti. Pokud nejste svázaní pravidly oblečení, volte co nejvolnější a vzdušné oblečení.

Barva

Obecně platí, že čím světlejší, tím lepší. Sluneční svit se jinak chová k bílé a jinak k tmavé barvě. Ženy si mohou dovolit prakticky jakoukoliv barvu. Muži, zejména když jdou do práce, mají možná lehce omezený výběr, ale třeba bílá nebo světle modrá se dá považovat za univerzálně použitelnou.

Pamatujte, že na světlých barvách bývá častěji vidět pot z podpaží. Takový ten, nepříjemný „koláč“.

Konkrétní návrhy?

Ideální jsou šortky, minišaty a crop topy – to ale v případě, že nejste v práci. Tam většinou tak ležérní věci nejsou dovoleny. Navíc, ne každá z nás má bříško modelky, takže určitě volte nějaký topík, který má sice tenká ramínka, ale pod prsy je už volnější. K tomu rozevlátá sukně.

osobně preferuji volné tuniky dokonce s delšími rukávy (volnými) alespoň po loket. Nebo aspoň ty z příjemných materiálů. Len bavlna nebo hedvábí svědčí mému pocitu volnosti a také trochu chladí. Hedvábí navíc perfektně reaguje i s mírným vánkem a mám pocit, že chladí víc než ostatní materiály. Bohužel ale také daleko dříve ukáže pot. Díky tunice nemusím hlídat pas – můžu mít volnější kalhoty, nebo i sukni do gumy. Ale i tak se nejdřív koukněte do zrcadla, jestli to postavě svědčí.

Maxi šaty taky udělají své, chladí tělo, otírají z vás případné kapičky potu, když sedíte, jejich záhyby vám pomůžou v místech, kde se vám povrch kůže lepí …. jo a i když mají shopy nafoceno na modelkách, mají i velikosti 44 a víc, vůbec se toho nebojte.

Doplňky

Sandály a vyčesané vlasy, první věci, co vás napadnou. A vůbec nejste mimo. Jak přežít horko je věčná otázka. Pokud milujete špagetová ramínka, určitě doporučuji nějaký lehký šál, či šátek. Když už ne proti slunci, tak jako doplněk.


Je mi jasné, že všechno tohle víte, ale někdy nezaškodí si to shrnout. Pokud se chcete u čtení o oblékání pobavit, nevynechejte humorně hororové peripetie v tanečních. a související pokusy se stahovacím prádlem. V záchvatu shánění padnoucích riflí jsem sepsala něco o denimu (džínsovina).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close