Jak se nám tak život mění, mění se i tělo. Ráda chodím ve volných šatech a nerada se v létě peču v oblečení. Když je opravdu horko, tak nastává problém s tím, že vnitřní strana stehen se o sebe odírá, takže jak řešit odřená stehna? Nedám dopustit na bandeletky.

Odřená stehna netrápí jen „ty tlusté“

Mám prostě takový tvar těla, myšleno nohou, že se o sebe třou. Samozřejmě to je hodně i tím, že nepatřím mezi hubené, ale není to problém jen nás „plnoštíhlých“. Kdysi to bylo utrpení, už po pár stech metrech jsem měla odřená stehna. Pokoušela jsem se šaty nacpat mezi ně, chodit jako kachna a večer jsem to léčila jak se dalo. Odřená, a nakonec opruzená, stehna na dovolené se stala pravidlem a noční můrou. Já pak odmítala chodit na večerní procházky, vlastně úplně chodit. A o koupání třeba v moři mi ani nemluvte. Víte jak ta sůl štípe?

A přitom jsou jednoduchá řešení, tady je máte řešení co pomáhá na odřená stehna. Ať si nemusíte procházet tolika léty zkoumání a testování.

Poznámka: fotky jsou z eshopu Astratex, protože já se svoje nohy tedy vyfotit neodvážím 🙂

První nápad – dětský pudr

Tak to bylo první, co jsem používala, asi že byl po ruce. Prostě napudrovat si místa, kde k tomu může docházet. Doporučuju ale brát s sebou, protože je potřeba to poměrně často opakovat. Speciálně když je opravdu horko a potíte se. Nebo na dovolené v jižních oblastech (u moře).

Jo a pozor, pokud milujete černé oblečení tak pudr je prostě bílý prášek a je vidět, práší všude a ulpívá na prstech, jejichž otisky pak máte všude na oblečení.

Druhý nápad – kraťasy pod šaty nebo pod sukni

Tak tohle bylo skvělé, do našich podmínek výborné, netáhlo na choulostivá místa a sukni (i lehce kratší) jsem si mohla nosit častěji. Najděte nějaké sportovní, co mají málo švů, jsou z tenkého materiálu a nehrnou se vám. Ideálně bavlna nebo dnes už nějaký skvělý sportovní materiál co dýchá.

Ale má to svá omezení. Nedoporučuju k moři a do velkých veder. To se zapaříte ještě víc a už se těšíte, až si někde budete moct sednout, kraťasy sundat a pod sukni nenápadně hrnout čerstvý vzduch.

Třetí nápad – oleje a gely

Prostě si stehna namazat něčím co klouže. Tak toho jsem zkusila taky dost, funguje to. Jen si musíte zvyknout, že máte namazáno. Je to trochu divný pocit, ale fakt to funguje.

Jo a samozřejmě to špiní (olejuje) i to oblečení, co máte na sobě. A když to přeženete a pak si sednete, můžou být vidět fleky. Ale za tu úlevu to stojí.

Vítězný nápad – bandeletky proti otírání stehen (stehenní pásky)

Trvalo několik let, než jsem je objevila. První pokus byla domácí výroba, protože mi to poradila kolegyně v práci. Prostě jsem použila vrchní část samodržících punčoch. Pak jsem našla první bandeletky na stehna na internetu. A během posledních let se najednou začaly objevovat všude. Bandeletky, bandeletts, stehenní pásky, krajkové pásky na stehna – má to dost různých názvů. Asi proto, že původní bandelettes je značka a má asi nějaká ta práva na jedinečnost.

Krajková bandeletka na stehna
Krajková, ale moc fotit nejde bez toho stehna.

Další možnosti

Udělej si sama – odstřihněte vršek starších samodržících punčoch, které už jsou jinde rozbité a mají oka. Je to tak trochu bandeletka, ale domácí a levná.

Kupuj vhodné oblečení – například sukně s kraťasy je skvělá. Dbejte ale, aby byla délka kraťasů dostatečná. Jak se začnou rolovat nahoru, je to špatně.

Nohavičkové kalhotky – jsou většinou skvělé. Ale v opravdu velkých vedrech je to podobné, jako si pod šaty vzít kraťasy. Prostě na to je moc horko.

Deodorant – jako jednu z mála věcí tohle nemám vyzkoušené. Prý je to podobné jako použít pudr. Během dne je to musíte několikrát opakovat, ale to je taky stejné jako s tím pudrem.

Kde koupit bandeletky?

První pásky na stehna jsem si vyrobila z těch samodržících punčoch, ale nebylo to úplně ono. Další už kupuji, třeba na Astratexu nebo na Luxusníprádlo.cz, ale určitě je mají i jinde. Koupené mi vydržely 3 roky, resp. 3 léta. Další jsem koupila ve dvou barvách a zatím je to v pohodě, takže investice do takové vychytávky rozhodně nelituji, je to na dlouho a nekupuje se to jako ponožky.


Letní vedra a oblečení je určitě dobré téma, takže Jak přežít tropy ve městě by vás taky mohlo zaujmout. A pokud se chcete u čtení o oblékání pobavit, nevynechejthumorně hororové peripetie v tanečních. a související pokusy se stahovacím prádlem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close