Zatímco pánové se doma většinou pohybují v tričku a kraťasech a nebojí se tak vyrazit ven i v podzimních měsících, jejich ženské protějšky jsou schopny v parném létu mít doma na sobě mikinu a froté ponožky. Studené nohy, studené ruce trápí spoustu z nás.

Jak porazit pocit zimy?

Je možné nastavit topení na vyšší teplotu, ale v době drahých energií chceme všichni spíše šetřit. Určitě je fajn zabalit se do teplé beránkové deky a s velkým hrnkem horkého čaje se usadit do křesla k televizi.

Často ovšem není zrovna vhodná příležitost takhle relaxovat. Člověk se potřebuje doma normálně pohybovat, obstarávat domácnost nebo si sednout k počítači a vyřídit pracovní věci. Obléci si na sebe další vrstvu není úplně to pravé ořechové. A jak tedy na to? Základem je mít nohy a ruce v teple.

Nohy v teple

Kupte si hřejivé ponožky nebo ponožkoboty. Dělají se buď v provedení jako běžné ponožky nebo mají i protiskluzovou úpravu či podrážku ze spodní strany. Další alternativou jsou návleky. K těm si sice musíte obléct i ponožky, ale nohy budou v teple. A to je základ úspěchu.

Ruce v teple

Rada je snadná. Pohybovat se doma v rukavicích asi nikdo nechce, ale takové pletené návleky…. Pokud nepotřebujete strkat zrovna ruce do dřezu, jsou ideální. Můžete je koupit, na podzim jsou na většině pultů se zimním oblečením, ale není těžké si je uplést. Případně požádat babičku nebo někoho z okolí, kdo vládne jehlicemi. Při práci na počítači se hodí i krukavice s krátkými prsty. Ty se vám budou hodit i v zimě na ven. Je super napsat sms a nesundávat si rukavice.

Jehlice a vlna
Návodů, jak uplést návleky nebo rukavice je plný internet.

Celá v teple

Pro extra zmrzlíky je nejlepším tipem overal. Budete působit sice jako velký plyšák, ale budete v teple od hlavy až k patě. Overal je určitě praktičtější i vzhledem více estetický než župan. A nikdo si nebude myslet, že jste zrovna vylezli z vany nebo na vás sedla chřipka.

Heboučký pelíšek

Na závěr ještě doporučení pro sladký spánek. Hebký pelíšek vytvoříte snadno. Froté prostěradlo a povlečení z mikroplyše nebo z flanelu, budou patřit mezi vaše oblíbené podzimní a zimní vybavení ložnice.


Ponožky, rukavice nebo overal z mikroplyše jsou i dobrým tipem na dárek pro vaše blízké. O dárcích už jsme psali, stačí kouknout do rubriky Životabraní na článek Jak nakoupit dárky bez stresu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close