Díl 8.

Kočky a malé děti mají hodně společného. Například – vyžadují velkou míru pozornosti. A pokud se jim jí dostatečně nedostává, vynutí si ji. Když mají pocit, že se jim málo věnujete, začnou zlobit. A stejné je to u našeho pana Kočky. I ten umí pěkně „zlobit“.

A protože navíc miluje papíry a krabice, nenechá si ujít žádnou příležitost účastnit se jakékoliv činnosti, kde se tyto materiály vyskytují. Nedávno asistoval při balení dárku pro našeho kamaráda. Evidentně chtěl zmařit moji práci.

Jak nejlépe sabotovat práci druhých?

Strategie pana Kočky je jasná. Pokud je předmět příliš těžký na to, aby ho odnesl nebo packou někam odstrkal, pak volí taktiku ekologických aktivistů. Neumí se sice jako oni připoutat řetězem nebo pouty k nějakému předmětu, volí proto protest spíše lehčího ražení. Sedne si či lehne na to nejméně vhodné místo. Dnes se rozhodl mi znemožnit zabalit dárek pro kamaráda. Sice si nejdřív lehl těsně vedle, abych nemohla s krabicí otáčet, ale po chvíli zjistil, že je to málo účinné. Přesunul se proto přímo na papír. Tváří se, že provádí měření, zda je delší dárek nebo on. Ale na mne si nepřijde, prokoukla jsem jeho lest.

Nechci přistoupit na jeho hru a tak se snažím ho nějak obejít. Volím změnu pracovní plochy a ze země dávám balíček na stůl. Ovšem než se otočím, je tam znovu. Dám pana Kočku na zem a šup, během vteřinky tam zase leží. To není možné, on je k tomu balíčku snad přilepený! Mhouří oči a dělá, jako že mu ten balíček patří. Chápu, že mu možná voní, protože v něm je sušená šunka, ale souboj se mnou nemůže vyhrát. Zkouším mu nasypat granule do misky. Nic. Další kolo, oblíbená kapsička Purina. Taky nic. Tahle lest nevyšla.

Závěr je jasný! Nemá hlad, jen vytrapuje. A jak to nakonec dopadlo? Použila jsem prostě jen svoji převahu a větší sílu. Nepřepral mne, pan Kočka skončil zavřený v jiné místnosti.

Poznámka na konec: Ne, opravdu není zabalený v té krabici. I když přiznám, že jsem chvíli měla takové nutkání to udělat.


Mít doma mazlíčka je radost i starost. A občas i zábava. Co vyvádí náš pan Kočka si můžete přečíst v jeho deníčku, články jsou označeny štítkem Deník mazlíčka. V minulém díle jsem řešila, jak nám dělal kočičí stavební dozor. Nebo začněte od začátku, od prvního dílu Deník domácího mazlíčka aneb co si asi myslí naše kočka, ať to máte komplet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close