Díl 7.

Kočka sice není v našich zeměpisných šířkách považována za posvátné zvíře, nic méně naše kočka (pan Kočka) se tak zřejmě cítí. Chová se, jako by mu tu všechno patřilo. U všeho musí být, všechno kontrolovat, očichat, okouknout. Nikde se bez něho nesmí nic šustnout a na druhou stranu vždy přijde středem a myslí si, že je tu pánem domu i situace.

Pan Kočka kontroluje svoje území, které je vymezené minimálně plotem naší zahrady. Dělá pravidelné obchůzky. Někdy se chová jako hlídací pes, ale spíš si myslím, že ho k tomu vede zvědavost. Stejně tomu bylo i v případě pokládání dlažby na terasu a příjezdovou cestu.

Kontrolní činnost pana Kočky

Hned jak dovezli ze stavebnin první část dlažby, provedl kontrolu – zda je vše v pořádku srovnáno, spočítáno a ještě si z vrchní palety udělal rozhlednu, aby měl přehled o okolním dění. Dalším bodem kontroly byla voda v kbelíku, zda je dostatečně mokrá, studená a čistá. Oficiálně sice nevydal žádné rozhodnutí, ale stanovisko bylo jasné – kontrola byla provedena, může se začít s pokládkou.

Nová jednotka délky

Jestli pan Kočka umí něco dokonale, tak je to plést se všem, když něco dělají. Lehnout si dětem do učebnic, usadit se doprostřed dveří když nosíte tašky s nákupem, ustlat si na žehlícím prkně, když zapnete žehličku… Při své namyšlenosti, že je posvátným zvířetem, snad opravdu věří, že podle něho vznikne nová jednotka délky. Vyzkoušel si to přímo na terase. Dokonale přeměřil, zda máme správně zabetonované obrubníky. Vyměřil to na osm „kočičích délek“.

Kočičí délka
Tak to máme osm kočičích délek. V pořádku, můžeme začít dláždit.

Jako stavební dozor se osvědčil. Byl u všech důležitých částí realizace terasy. Proto mu právem náleží odměna v podobě oblíbené kapsičky Purina. Jsem zvědavá, jakou funkci si přivlastní příště.


Pokud chcete vědět proč vznikl deník našeho mazlíčka, přečtěte si článek Co si asi myslí naše kočka. Tím to všechno začalo a jak je vidět podle celé série článků, ani neskončilo. V předchozím dílu Deník naší kočky aneb Tvoje voda je lepší než moje se nám pan Kočka trochu odkopal. Mlsoun jeden. Všechny články najdete pod štítkem Deník mazlíčka.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close