Nejen začátek roku je časem pro předsevzetí. Někdy si je dáváme i na konci měsíce, na své narozeniny, kdykoliv. Mezi ty nejčastější patří redukce váhy nebo závazek pravidelně cvičit. Je vám to povědomé? Ale jak na to, aby motivace v průběhu krátké doby neopadla. Vůle nemusí být vždy tak silná, jak bychom si přáli. Proč si ale nevzít někoho na pomoc. Nemusíte hned shánět a platit soukromého trenéra. Pořiďte si chytré pomocníky, kteří vám pomohou dosáhnout cíle.

Chytré hodinky

Svého osobního kouče můžete mít přímo na vašem zápěstí? Chytré hodinky a fitness náramky udržují přehled o vašich pohybových aktivitách, kdy a jak kvalitně spíte. Často zahrnují i zdravotní metriky jako je tepová frekvence, dechová frekvence a podobně. Můžete si nastavit cíle, hodinky vám včas připomenou, kdy je potřeba v tréninku přidat nebo je naopak doba na odpočinek. Propojíte-li si hodinky s mobilem, pak máte i přehledné statistiky v grafech, můžete sledovat svůj pokrok nebo historii. V některých aplikacích si můžete i zapisovat informace o jídle a pití, hodinky vám pomohou dodržovat pitný režim nebo hlídat kalorickou hodnotu zkonzumovaného jídla.

Ale pozor, nic se nemá přihánět, dávejte si pozor, abyste se nestali otroky svých hodinek. Některé funkce jsou možná pro pobavení. Opravdu nepotřebuji, aby mě hodinky chválily, že jsem si umyla ruce nebo mi sdělovaly, že jsem ve stresu. Někdy jsou „chytré“ až moc. Výhodou je, že je můžete sundat a nechat na nočním stolku. To jsou pak na vás krátké.

Hodinky a mobilni telefon
Chytré hodinky lze spárovat s aplikací a mít o všem rychlý přehled.

Sportovní sluchátka

Chytré hodinky můžou být vaším hnacím motorem. Ale vy nechcete jen aby vás někdo sekýroval nebo měřil. Chcete být raději v pohodě ne? Hudbou nebo poslechem knížky si můžete některé aktivity zpříjemnit. Pusťte si svoje oblíbené písničky při cvičení nebo na procházce. Doporučuji pořídit si sportovní sluchátka. Oceníte u nich ergonomický tvar, který zajistí, že budou stále na svém místě. Pro mne jsou sluchátka velký kamarád a nejde ani tak o sport. Vždycky jsem měla pocit, že úklid a vaření mi berou čas, který bych mohla strávit třeba u knížky. A jejda, jak jednoduché je řešení. Sluchátka a audioknihy. Se sluchátky můžete být aktivní, ale i lenošit. Předsevzetí nejsou jen o hubnutí, ale třeba i o počtu přečtených knížek.

Chytré váhy

Pokud je vaším předsevzetím změna váhy (zpravidla její redukce, jen výjimečně se vyskytují opačné případy), udělejte ze svého nepřítele chytrého pomocníka. Dnes jsou už i chytré váhy, díky kterým můžete sledovat svoje pokroky – stačí si jen váhu spárovat s mobilní aplikací. Je to podobné jako u chytrých hodinek, jen metriky jsou tu statické. Chytré váhy neměří jen tělesnou hmotnost, ale také podíl tuků, vody a kostí. Některé umí spočítat BMI a metabolický věk. Ale tady opět pozor. Neberte všechno úplně vážně. Mě například váha sdělila, že můj metabolický věk je o 6 let vyšší než skutečný. Přijde mi to od ní trochu jako drzost, když se na mě ani nepodívala 😀


Kupte si některého z „chytrých pomocníků“. Na internetu najdete spoustu obchodů, které je mají v nabídce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close