Pohádek pro kluky je zdánlivě všude hodně, ale jelikož jsme vymýšleli i vlastní a jednoduché, ráda se s vámi o ně podělím. Přehledně je rovnám ve článku pohádky pro kluky. Syn je měl rád a po čase mě i opravoval, to když jsem něco spletla nebo vyprávěla jinak.

Pohádka o traktoru, který nechtěl jíst

Byl jednou jeden malý traktůrek a docela svou maminku zlobil. Nechtěl totiž moc jíst a ještě si hodně vybíral co bude a nebude jíst. Většinou jedl jen to, co mu hodně chutnalo a hlavně sladkosti. Maminka mu vysvětlovala, že je to špatné, ale neposlouchal a neposlouchal.

Tak se stalo, že tenhle traktůrek nevyrostl jak se má. Vůbec se z něj nestal velký a silný traktor, ale pořád to byl takový malý traktůrek. Nejdřív mu to nevadilo, ale pak zjistil, že nemá tu sílu jako ostatní traktory a že vůbec nemůže s nimi jezdit do lesa tahat klády. V zimě že nemůže s velkou radlicí vyhrnovat závěje sněhu a už vůbec nemůže na pole, orat, vláčet ani tahat z pole valníky s úrodou. Prostě že není nijak užitečný.

Zkusil to napravit a začal jíst líp. Snažil se o zdravá jídla, ale už bylo pozdě, jíst měl když byl malý, dospělému to vyrůst nepomáhá. Zesílil a cítil se líp, ale už vůbec nevyrostl, ani o kousek. Stal se z něj smutný traktor, protože k čemu je na světě traktor, který nemůže nic moc dělat.

Malý traktor, který nechtěl jíst

Jednou ale ostatní něco napadlo. To když viděli na procházce školku dětí. Pro traktůrek sestrojili malý vozík, na ten dali malé lavičky a vzali ho před školku. Když děti vyšly ven, hned se okolo traktoru nakupily a obdivovaly ho. Že je takový malý a přitom vypadá úplně jako opravdovský traktor.

Nakonec se všichni domluvili, děti si posedaly na lavičky a traktůrek je před školkou opatrně vozil. To bylo radosti, výskání a smíchu. Všichni byli spokojení a nejvíc snad náš traktor, konečně byl užitečný a šťastný.


Pohádky pro kluky bylo velké téma když byl syn malý. Dodnes si na ně občas vzpomene. Díky tomu jich vzniklo víc, třeba tahle, nebo ta o traktoru co byl sám. A pokud chcete lehké obměny, tak jednou to je traktor John Deer, jednou Zetor a pak třeba JCB.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close