Díl 3.

Víte jaký je rozdíl mezi běžným domácím zvířetem a domácím mazlíčkem? Domácí zvíře žije ve vašem domě, mazlíček taky, ale ten je navíc ještě rozmazlený. Aspoň trochu. Každý má jiné hranice, co mazlíkovi povolí. Tvrdý režim není zpravidla vyžadován a ani většinou dodržován. Jak to má naše kočka?

Náš pan Kočka má také nastavená pravidla. Je to sice kočka venkovní, ale může i do bytu. Pokud je ovšem doma i někdo z členů rodiny. Místo pro spánek si může vybírat dle libosti. Zpravidla preferuje židle u jídelního stolu nebo koš s prádlem. V dětském pokojíčku může i do postele resp. na postel. Neválí se v povlečení, děti si zvykly mít u nohou složenou beránkovou deku. Ty on zbožňuje. Našlapuje si je, rejpe se v nich čumáčkem a vrní jak traktor.

Chodit po stole je zakázáno

Kam ale opravdu nemůže je kuchyňská linka a jídelní stůl. To už by bylo proti hygienickým pravidlům naší rodiny. Takže přísný zákaz.

Je to ale liška podšitá. Když ví, že na něj někdo kouká, tváří se jak andílek. Promenáduje se po kuchyni, jako by byl na vycházce. Když ale zmizíme z dohledu, skočí na kuchyňskou linku. Už za to dostal párkrát na zadek. Výsledek výchovy je ale spíše pochybný. Když se koukáme, nedovolí si to. Když  jsme z dosahu, jde na průzkum. Co kdyby na kuchyňské lince bylo něco dobrého na zub.

Je to rebel

Náš pan Kočka je provokatér. Myslíte si, že jen děti dělají občas naschvály a když na ně „nedosáhnete“, udělají něco zakázaného? Umí to i naše kočka. Ví, že nesmí na stůl. Ale co stůl na terase? Když stojím na balkóně a nedosáhnu na něho? A ještě si to pěkně vychutnává, jak na mě vyzrál!

Kočka na stole
To koukáš co? A pak že je vstup na stůl zakázaný?

Kdo koho vychovává?

Místo, abychom vychovali kočku, vychovala kočka nás. Nikdo z rodiny si nedovolí na kuchyňské lince nechat salám nebo maso. Nebezpečí sežrání je velké, téměř jisté. I když má rád kapsičky značky Purina, ukrást něco na stole je větší dobrodružství.


Toto je už třetí díl z deníku našeho pana Kočky. Pokud chcete vědět i další pikantnosti z jeho života, koukněte i na další články. Proč vlastně deník vznikl je v článku Co si asi myslí naše kočka. Nebo jste zvědaví, co vysedí kočka z vejce?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close