Vím, že pohádek pro kluky je všude hodně, ale jelikož jsme vymýšleli i vlastní a jednoduché, rádi se s vámi o ně podělím, přehledně je rovnám ve článku pohádky pro kluky. Syn je měl rád a po čase mě i opravoval, když jsem něco spletla nebo vyprávěla jinak.

O pyšném novém traktoru

Byl jednou jeden traktor, byl krásný a nový a byl pyšný na to jak je čistý a silný. Všude se tím chlubil a nechtěl se kamarádit se staršími, a ne tak lesklými, traktory v celém okolí. Jezdil okolo nich, nakrucoval se a vůbec se s nimi nebavil. Jednou ale jel z pole, kde měl práci a bylo zrovna po velikém dešti. Všude bylo hodně bláta a louží a traktor se těšil domů, až se pod proudem vody z hadice na dvorku pořádně umyje, protože byl zablácený a to se mu nelíbilo.

Pohádka o traktoru

Jenže co se cestou nestalo, traktor zapadl do bahna. Nejdřív si traktor myslel, že je to jen velká louže. A tak prostě roztočil svoje kola, myslel si že z toho lehce vyjede. Všude se rozstříkla spousta bláta, ale nepomohlo to. Snažil se z toho bláta dostat dál, ale čím víc se snažil, tím víc se do té louže zahrabával. Čím víc točil koly, tím víc byl blátem zastříkaný až už vůbec nebyl k poznání. Nikde nebyl vidět ani kousek jeho lesklého laku nebo černých pneumatik.

Nakonec to unaveně vzdal a ze zoufalství zatroubil o pomoc. Měl štěstí, protože nedaleko na poli pracoval jeden starý odřený traktůrek, který ho zaslechl. Přijel a okoukl situaci: „Počkej tu chvíli, seženu pomoc, hlavně už se moc nehýbej“, houkl na něho a odjel po cestě směrem k vesnici.

Zanedlouho se objevil a vezl s sebou lana a řetězy a za ním přijel i další traktor. Společně přivázali lana a řetěz na zapadlý traktor a pokoušeli se ho vytáhnout. Jenže jim to nešlo, moc to totiž v blátě klouzalo. Museli postupně zavolat na pomoc další a další traktory, nakonec se tam sešli skoro všichni, dokonce přijelo i velké hasičské auto. A protože jich bylo tolik, podařilo se jim společnými silami to, že traktor vytáhli. Hasičské auto ho hned omylo od bláta a ostatní ho radostně objížděli a u toho houkali a troubili. Bylo je slyšet až do nejbližšího města.

Od té doby už se tenhle nový lesklý traktor ostatním nevyhýbal a nemyslel si, že je v něčem lepší než ostatní. Věděl totiž, že to tak není a že velikost a lesk nového laku nejsou to nejdůležitější. Sám začal ostatním pomáhat, a když někdy viděl, jak se na louce či v lese plahočí starý a unavený traktor, hned mu jel pomoct.


Pohádky pro kluky bylo velké téma když byl syn malý. Dodnes si na ně občas vzpomene. Díky tomu jich vzniklo víc, třeba tahle, nebo ta o traktoru co byl sám. Taky jsem nějaké další pohádky pro kluky (tedy ne o traktorech a jiné technice) našla tady.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close