Kterak se doma  strhla malicherná hádka o velkou věc, a kdo nakonec vyhrál.

Jednoho večera jsem zjistila, že v mé posteli se nenachází můj plyšový medvídek. Ano jsem dávno dospělá, ano mám v posteli i tak plyšáka. Počala jsem pátrat a vypátrala jsem ho v jiné posteli. Zdá se, že ten moula dal přednost mladší verzi a odstěhoval se k dceři. 

To mne samozřejmě naštvalo. A jako pravá zhrzená milenka (co si to ten medvěd dovolil bez mého dovolení) jsem začala s argumentací, proč je tento medvěd jen a jen můj a proč na něj nikdo jiný nemá právo.

Já: Každý večer s ním usínám.

Dcera: Ale já si s ním chci taky usínat a navíc si s ním hraju i ve dne.

Já: Přece ho každý večer držím za nohu.

Dcera: No a vidíš, tady ji už má natrhnutou.

Já: Já jsem ho dostala, je můj.

Dcera: Mě se líbí a hračky jsou pro děti, ty jsi už velká.

Já: Ty máš spoustu jiných plyšáků, máš jich celou krabici.

Dcera: Ale ne tak hezkýho medvěda.

Já: nemůžeš mít všechno

Dcera: Proč?

Tak by mohla tato konverzace pokračovat donekonečna (moje dcera je v tom umělec). Naštěstí mají rodiče jednu velkou výhodu, mají u svých dítek právo “veta” a nezřídkakdy ho používají. Nemám to sice ráda, no nedělejme se lepšími než jsme, ale tentokrát jsem musela nasadit tvrdou autoritu a hlásat heslo DIKTATURA. Jinak bych o svého medvěda mohla přijít a jsou na světě, mezi nebem a zemí, věci, které si musíme chránit.

Výsledek dohadování 

Medvěd je zpátky u mne v posteli. Má sice natrhnutou nohu, ale to mu zašiju. Dítě se na mně šklebí a myslí si, že jsem ta nejhorší máma na světě (to ji naštěstí brzo přejde). Já mám pocit dluhu u dcery, protože jsem musela tvrdě zakročit. Dcera si to jistě uvědomuje, děti jsou na tohle velmi chytré, tedy čekám v nejbližší době nějaký ostrý výpad z její strany. Myslím, že v konečné bilanci mne ten medvěd možná přijde draho. Asi budu muset do hračkárny, jen přemýšlím, zda do Pompa, Bambule nebo Sparkys.

Roztomilí plyšáci všech druhů

O tomhle medvídkovi u nás v rodině by se toho dalo napsat hodně. Krátce jsem to zatím shrnula v Story o medvídkovi I a pokračuje to ve Story o medvídkovi III.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close