Děti, ale i dospělí milují adventní kalendáře. Čokoládičky a jiné dárečky je prostě lákají. V průběhu let jsme jich vyzkoušeli hodně a letos jsem zjistila, že jich existuje v obchodech čím dál větší množství. Dokonce to dávno není dárek jen pro děti. Naše zkušenosti z adventním kalendářem jsou bohaté a letos vyzkoušíme zase něco dalšího.

Ručně dělaný adventní kalendář

Stačí naskládat 24 papírových krabiček, velikost si sami zvolte. Do takového adventního kalendáře pak dáte cokoliv vás napadne. Pro holčičku šperky a sladkosti, pro kluka miniautíčka, malé hračky jako z kinder vajíček a taky sladkosti. Na vás pak bude rozhodnout jestli budete krabičky předávat po jedné, nebo je dáte najednou a necháte ratolesti hledat v tom chaosu správný datum.

Je jasné, že tohle vyžaduje čas a náladu a taky nápady co dát dovnitř. Do některé krabičky můžete dát třeba lístek s věnováním, nebo citátem, do jiné třeba parfému nebo krému, žvýkačku nebo minisvíčku. Možností je hodně, nejvíc mě jich napadá, když tvoříme, tak si to hlavně nezapomeňte psát.

Adventní kalendář pro chlapy

Tak tohle už dnes vážně není žádný problém. Pokud ho zrovna nevyrábíte vlastními silami a po domácku, tak se podívejte třeba po alkoholovém adventním kalendáři. Máme vyzkoušený rumový s 24 vzorky světových rumů a 2 skleničkami, ale viděla jsem i slivovicový a někde jsem narazila na víno a pivo. Ostatně pivní by se nechal udělat i doma, piv máme v Čechách rozhodně víc než 24 druhů. Stačí nakoupit a hezky ozdobně zabalit, nebo na ně přidělat visačku s datumem, kdy se to smí pít.

Taky se mi moc líbil adventní kalendář s Tatratea, protože je jak pro chlapy, tak pro nás ženy. Ideální dárek pro dvojici.

dventní kalendář pro muže i ženy

Adventní kalendář pro ženy (to jako pro nás)

Pokud toho svého nenápadně (dávno už věci nenaznačuji) nepřimějete k tomu, aby vám nějaký koupil, nesmutněte. Dohodněte se s kámoškou nebo ségrou a nějaký si vyberte vzájemně. Existují kosmetické, se svíčkami (ten bych chtěla letos), s čajem, s knížkami, nebo s luxusní čokoládou. A nebo to vínko? Kdo říká, že alkoholové jsou jen pro chlapy?

A pssst, víte že existuje i erotický? 🙂

Adventní kalendář pro děti – když ho nevyrábíte

Tak tady se roztrhl pytel s nabídkou. V každém obchoďáku, kam půjdete na nákup, i v malém krámku, nějaký nabízí. U čokoládových se snažte vybírat podle kvality čokolády, ty ostatní asi podle nálady. A nejlíp se vybírá (ale musíte včas) na internetu, tam je vážně snad všcechno. Od hraček pro holčičky a kluky až po hooodně druhů čokoládových. Namátkou vybírám třeba adventní kalendář lego,v opravdu mnoha variatnách, takže můžete vybrat podle oblíbeného tématu. Nebo pro dívenky baby born či mořské panny od playmobilu. Víte co, vyberte si sami, mají toho vážně hodně 🙂


Ty svátky vánoční nám každý rok dávají zabrat. Zatím se můžete mrknout jak nakoupit dárky bez stresu. A určitě nás čeká i nějaké to vánoční tvoření, případně pečení cukroví. Bez toho se žádné Vánoce neobejdou. Tak se nenervujte a udělejte z toho zábavu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close