Vím, že pohádek pro kluky je všude hodně, ale jelikož jsme vymýšleli i vlastní a jednoduché, rádi se s vámi o ně podělím, přehledně je rovnám ve článku pohádky pro kluky. Syn je měl rád a po čase mi i děj nebo nějaký údaj opravoval, to když jsem něco spletla nebo vyprávěla jinak.

Jak jeli traktor a bagr na výlet

Jak tak spolu traktor a bagr bydleli společně v jedné stodole, bylo jim dobře. Celé dny měli hodně práce a večer si povídali a taky trochu hráli. Ale o víkendu, když měli volno, přemýšleli, co dalšího by mohli podniknout.

Jednou v létě se rozhodli, že až zase budou mít volno, pojedou na výlet. A zrovna tu neděli bylo krásné výletové počasí. Ráno se zabalili a vyjeli. Jenže už po chvíli zjistili, že to nebude tak snadné. Bagříky které mají pásy totiž vůbec nejezdí rychle, spíš tedy pomalu, moc pomalu.

Za celý den se nedostali daleko od stodoly a udělali si jen malý piknik na louce. Bagřík z toho byl pěkně smutný a traktorovi mu ho bylo líto. Proto vymysleli, že sestrojí vozík na delší výletování. Ve stodole bylo pořád dost náhradních dílů a tak se na to vrhli a společnými silami měli za 3 dny docela pěkný vozík postavený. Na ten se náš bagřík dobře vešel a měl z toho velikou radost.

Hračka bagříku do pohádek pro kluky
Bagřík může mít kola i pásy, v naší pohádce má ale pásy, proto nejezdí tak rychle jako traktor.

Hned příští víkend tedy naplánovali další výlet. Tentokrát si dokonce vzali mapu a našli si místo kam až by mohli dojet. Ráno traktor a bagr vyrazili nedočkavě hned jak začalo svítit sluníčko a krásně se jim to povedlo. Protože ale jeli na výlet do lesa, zjistili, že cesty jsou dost hrbolaté a kodrcají. Traktoru, který táhl vozík s bagříkem, to nevadilo, má na takový terén dobrá kola, ale vozík byl trochu jako skákavá koza a bagřík se domů vrátil pěkně vyhrkaný.

Večer museli přemýšlet, jak tuhle věc vyřeší. A nebylo to složité, když si uvědomili, že pro dobrá kola, která má traktor, je takové cestování po cestách necestách pohodě. Prostě věděli, že musí podobná kola sehnat i na vozík. Ve stodole ale nic takového neměli a náhradní kola pro traktor byla moc velká. Naštěstí věděli, kde se kola dají koupit a příští výlet udělali pěkně po silnici, protože to tolik nedrncalo. Dojeli si do autobazaru a vybrali si 4 krásná starší terénní kola, která se pěkně k vozíku hodila. Byli tam tak hodní, že jim kola zrovna namontovali. Cestou zpátky je mohli hned vyzkoušet na polní cestě plné kaluží, kamenů, hrbolů i bláta.

Domů se sice vrátili trochu zacákaní od bláta, ale spokojení, že všechno funguje a že výlety mohou podnikat kdykoliv je to napadne.


Pohádky pro kluky bylo velké téma když byl syn malý. Dodnes si na ně občas vzpomene. Díky tomu jich vzniklo víc, třeba tahle, nebo ta o traktoru co byl sám. A pokud chcete lehké obměny, tak jednou to je traktor John Deer, jednou Zetor a pak třeba JCB.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Close